Majitelé některých firem tak dobře komunikují se svými zaměstnanci, že bychom mohli tyto partnerské vztahy nazvat rodinnou firmou. Mohou k tomu přispívat i různé podnikové rauty a společné akce, kdy kupříkladu všichni jezdí na dovolenou na Šumavu, nebo si objednají zájezd k moři. V těchto firmách se také snáze lidé dohodnou na tom, že společnými silami přestěhují kancelářské prostory do nového působiště, nebo položí v kancelářích nové zátěžové koberce, případně kanceláře vymalují. Může to probíhat i tak, že zaměstnanci dostanou za tuto práci zaplaceno na mzdách ve formě mimořádné odměny, takže si přivydělají a majitel firmy ušetří ta externí řemeslníky.
V některých situacích se však šetřit nevyplácí a je vhodné povolat na pracovní činnost v kancelářích odborníky. Kupříkladu pokud je třeba zvýšit v prostoru počet zásuvek nebo vyměnit elektrická svítidla, tehdy je vysloveně nutné zavolat elektrikáře, který zná a dodržuje stanovené předpisy.
Další situací, na které by se nemělo šetřit, je zajištění mytí oken ve Frýdku-Místku. Co je na této práci tak výjimečného, že by ji měli provádět profesionálové?
Výškové budovy – jakmile otevřete dokořán okno v kanceláři, která se nachází ve čtvrtém patře prosklené budovy, dělí mezi vámi a chodníkem na ulici dobrých dvanáct metrů. To bohatě stačí na smrtelný úraz, pokud z okna vypadnete, a to je při mytí oken samozřejmě reálné. A že se takové případy stávají, o tom se dočtete na Internetu, ovšem předem vás varujeme před takovým čtením, protože jsou to skutečně drastické události. K smrtelnému úrazu dokonce stačí i druhé nebo dokonce první patro.
Každý, kdo umývá okna v takové výšce, by si měl uvědomit, že je to velmi riziková a nebezpečná práce, protože opravdu stačí drobné zaváhání, a jakmile se převážíte a těžiště těla vás vynese nad vnější parapet, nemáte se tu čeho zachytit a pád je pak neodvratný.