Dříve měli bazény jen velmi bohatí lidé, kteří si mohl dovolit za něj dát i stovky tisíc korun. V i dnešní době najdeme v nabídce bazénů velmi luxusní a drahé bazény, které mají například slanou vodu. Objednat si můžete ale i obyčejný bazén, který tak drahý není. Můžete si vybrat z celé nabídky bazénů, jejichž vany jsou vyrobené k kvalitního plastu. Jde o speciální plast, který byl vyvinut k výrobě bazénů, aby odolával slunci i zimě.
Jestli se rozhodnete koupit bazén, máte na výběr ze dvou variant. Ta první jsou bazény, které se ukládají na povrchu pozemku, a ve druhé skupině jsou bazény zapuštěné. Je na vás jakou variantu zvolíte, ale údržbě se nevyhnete ani u jednoho typu. I když jdete do veřejného bazénu, asi jste si všimli, že občas potkáte někoho, kdo bazén čistí. A stejně tak to musíte dělat i vy.
Čím začít?
Je samozřejmé, že ve vodě nesmí plavat žádné nečistoty. Všechny listy a větvičky musíte pravidelně vybírat, protože mohou začít tlít a tím znečišťují vodu v bazénu. Jestli máte vodu bez nečistot, měli byste použít vysavač do bazénu https://www.chlorito.cz/bazenovy-vysavac, pomocí kterého zbavíte plastovou vanu usazenin. Teprve poté může přijít na řadu bazénová chemie na úpravu pH a dezinfekce. Každý výrobce bazénů a bazénové chemie vám poradí, co byste měli používat u svého bazénu. Pokud budete používat chemii pravidelně, určitě se nestane, že byste měli vodu zakalenou nebo dokonce zelenou.
Správnou péčí o bazén se vyvarujte toho, že budete muset všechnu vodu vypustit a bazén napouštět znova. Toto je až nejkrásnější řešení pro případ, že se vám voda v bazénu nepodaří zachránit. Je potřeba si uvědomit, že do bazénu je třeba napustit stovky litrů vody, což je výrazně promítne na vašem vyúčtování za vodu. Chemie oproti tomu stojí pár korun, takže na ni rozhodně nezapomínejte a používejte ji tak často, jak vám výrobce bazénu i chemie doporučí.